Dark Purpose

Bloga başlarken birkaç laf etmekte faide vardı ama arada bir yapılan işe bodoslama dalmakta faide görüyoruz. Öteki türlü, her ikimiz de, her an her şeyden vazgeçme hakkını kendimizde saklı tuttuğumuzdan daha başlamadan bir kenara atabilirdik bu projeyi. Üstelik ikimizin de giallo konusunda uzman olmayışımız, iki şey öğrenip internet çöplüğünde onu satmaya çalışan onca kendini bilmez arasına karışabilme ihtimali, başlamamıza çok rahat engel olabilirdi. Ama iki sıkılgan ruh, başlamak için gerekli olan takati neyse ki bir an için kendimizde bulduk da yeni bir maceraya atılabildik.
Giallo For Dummies, nasıl bir rotada seyredecek inanın bilemiyoruz. Çok belirgin bir amacımız olmamakla birlikte, başta iki ‘Dummies’ olarak, giallo denilen nimeti ilk önce biz araştırarak öğrenme çabasındayız. Giallo üzerine çok fazla Türkçe site olmaması yapabileceklerimiz konusunda belirli bir sınır ve rahatlık getiriyor aslında ama ikimizin de böylesi bir amme hizmeti görme gibi bir amacı yok maalesef. Başta da belirttiğim gibi hem konunun uzmanı olmamanın getirdiği tedirginlik var üzerimizde hem de Tuğba'nın geyiğe her daim yatkın olan bünyesinin etkisi.

Dolayısıyla hiçbir iddiamız olmadan başladığımız blogu işgal edecek konular arasında, film tanıtımlarından ziyade aklımıza takılan filmler üzerine düşüncelerimiz, sahne incelemeleri ve bol bol geyiği gönül rahatlığıyla sayabiliriz.

Duygu, düşünce, önerileri ve bonus olarak memleketteki akrabalarına selam etmek isteyenleri bekleriz.

Tuğba-Komakine